Gezgin Röportajları, Kamp ve Seyahat Yazıları ve Dahası

Merhaba! Savage and Free web sitesinin asıl amacı, dünyayı gezenlerin yaşantılarını, neler yaptıklarını ve nasıl gezdiklerini göstermektir. Parasız bir şekilde uzun soluklu seyahat edenlerin bunu nasıl yaptığını, yolda gibi maceralara yaşadıklarını, ne gibi deneyimler elde ettiklerini, ne zorluklar gördüklerini sizlerle paylaşmaktır.

Bunu neden mi yapıyoruz? Belki içinizde yıllardır “Ya istifa edip şu Asya’yı baştan sonra bir gezsem?” ya da “Acaba kurumsal hayatı bırakıp kendimi yollara mı atsam?” isteği var fakat bir türlü o adımı atamamışsınızdır. Bu sürecin en zorlu adımlarından biri olan başlangıcı henüz yapamamışsınızdır. İşte bu röportajlar sayesinde size biraz olsun cesaret vermek, aklınıza gelebilecek sorularını yanıtlamak istiyoruz. Belki bu yazılar ile içinizdeki gezme isteğini ateşleriz ve o koltuktan kalkar, çantanı hazırlar ve yola koyulursun. Yarın işe gideceğim, yine trafik çilesi, üzerime yeni kıyafetler almam lazım gibi dertlerin olmadan yarını düşünmeden belki sen de yollara koyulursun diye. Neden gezdiklerini anlarsın belki diye.

Ya da olmadı mı? Ben bunu yapamam mı dedin? Peki o zaman. En azından seni hafta sonları ya da tatillerde bir ormana, bir kampa, bir yürüyüşe sürükleriz belki? En azından doğanın verdiği huzuru, mutluluğu rahatlığı hissedersin ve biraz da olsa şehrin yorgunluğundan uzaklaştırmış ve mutlu etmiş oluruz seni? Neden olmasın 🙂

Savage and Free’de ne gibi içerikler var?
  • Dünya’yı parasız ya da az parayla gezmeye çalışan gezginler hakkında yazılar ve röportajlar!
  • Kamp ve macera noktaları hakkında yazılar(en azından haftasonları kaçamakları için).
  • Diğer sitelerden farklı kültür gezileri olacak. Nasıl mı? Örneğin size Paris’te Eyfel Kulesi’ni değil de; ara sokakta kalmış güzellikleri, küçük kafeleri, güzel hostelleri anlatmaya çalışacağız. Kısacası turist gözüyle değil gezgin gözüyle yazmaya çalışacağız.
  1. Gezgin Röportajları
  2. Gezi Yazıları
  3. Kamp Yazıları
  4. İngilizce Röportajlar
  5. Doğa Maceraları
Sizde kendi yazılarınızı Savage and Free üzerinden yayınlayabilirsiniz

Eğer anlatmak istediğiniz ve farklı olduğunu düşündüğünüz bir seyahatiniz varsa bunu bizlerle paylaşabilirsiniz ve biz de sizin adınızla bunu yayınlayabiliriz. Bunun için iletisim@savageandfree.com adresine mail atabilir ya da instagram’dan @gezginroportajlari sayfası üzerinden bize ulaşabilirsiniz 🙂

Savage And Free