Saros Körfezi

Geçenlerde yine öyle bir kamp yapalım dedik ama bu sefer denizli falan olsun dedik ve Saros Körfezi’ne gittik(Yol baya sürüyor ya İstanbul’dan). Armutalan plajı diye bir yere gittik ve son zamanlarda girdiğim en güzel deniz buydu diyebilirim. Üstelik bundan önce son gittiği yer Kaş’tı. Oradan hesap edin siz. Suyu gerçekten çooook güzel ve temiz!

Saros Körfezi

Eskiden burası sadece balıkçıların takıldığı bir yermiş. Hatta hâla balıkçı barınağı duruyor ve balıkçılar orada takılıyor. Kıyıda birkaç balıkçı teknesi de duruyor. Ama artık buna ek olarak hoş bir kamp alanı da yapmışlar. Mekanda elektrik yok bu yüzden çok güzel : ) Minik bir büfesi, tuvalet ve duşları var. İsteyene dalış imkanı da var ama kışın var mı bilmiyorum. Büfede çeşit az ama bu bile kamp için lüks ve fiyatlar da uygun. Bir de mekana araçsız inmek zor çünkü baya mesafe var.

Saros KörfeziSaros Körfezi

Küçük ve biraz uzak bir koy olduğu için midir bilmem ama çok kalabalık değil. Tabi ki insanlar var. Hem yüzmeye, hem dalmaya hem de kampa gelenler. Gündüz denizin keyfini çıkartabilir. Akşam plajda ateş başı keyfi yapabilir ve kampın keyfini doya doya çıkarabilirsiniz. Biz öyle yaptık : ) Gündüz plaj akşam ise kamp keyfi yaptık ve güzel de yaptık ne diyim : )

Saros Körfezi

Saros Körfezi

Akşamları deniz kenarında şezlonglara uzanıp Saros Körfezi’nde denizin ve sessizliğin keyfiniz çıkarmak çektiğiniz tüm o yola deyiyor. İstanbul’dan biraz olsun uzaklaşmak gündüz denizin, akşam ise sessizliğin, denizin sesinin ve yıldızların verdiği huzur çok tatlı : ) Buna tam olarak kamp diyemem. Çünkü büfe, wc, duş vs. her şey mevcut. Tek olay çadırda yatmanız ama yine de hafta sonu kaçamağı için çok güzel olabilir : ) Denemekten zarar gelmez! : )

Üstelik biz Perseid meteor yağmuru olan gün gittik. Gece şezlonglarda uzanıp şarap eşliğinde meteor yağmurunu izlemek tam oldu diyebiliriz.

Mekanla ilgili çok fazla yazabilecek şeyim yok. Sadece gerçekten çok güzel bir denizi olduğunu ve hafta sonu için uzak bile olsa keyifli olabileceğini vurgulamak istedim. Şansa çok fazla fotoğrafta yok çekilmiş : )

Bolu Şirinyazı Göleti Kampı Yazısı için Tıklayın.

Sülüklü Göl Kampı Yazısı için Tıklayın.

Saros Körfezi Yol Tarifi için Tıklayın.Bu Yazıya Puan Verin!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]