Salda Gölü

Herkesin Mars, Maldivler gibi farklı farklı isimlerle hitap ettiği Salda Gölü 🙂 Artık birçoğunuzun Instagram ya da diğer kanallar vesilesiyle gördüğü üzere Salda Gölü son zamanlarda baya popüler oldu. Uzun zamandır benim de istek listemde bulunan bu göle biz de bir uğrayalım, çayını çorbasını içelim dedik. Salda Gölü, turkuaz renk suyu ve bembeyaz taşları ile karşımızda duruyor ve bizi büyülüyor!Aslında Salda bizim tarafımızdan bol bol paylaşılmadan önce yabancı turistler tarafından biliniyormuş. Klasik işte : ) Turist her zaman daha çok araştırır ve bulur : ) Onun dışında Burdur’un yerli halkınında rahatlayıp, ailesiyle keyif yapabileceği yegane yer Salda. Halk genellikle kamp alanı ve tabiat parkında takılıyor. Çünkü oralarda ağaçlar, piknik alanı, duş, soyunma kabini ve yakınında bakkal, kafe gibi ihtiyaçları gidermek için mekanlar mevcut.

Salda Gölü

Buna rağmen Salda’da istediğiniz sakinliğe ve rahatlığa kavuşabilirsiniz. Çünkü göl 44 kilometrekare yüz ölçümüne sahip. Yani büyük! : ) Gölün etrafını dolanıp size uygun boş ve sakin bir alan bulabilirsiniz. Bu nedenle ilk başta kalabalığı görüp korkmayın. Aslında çok bahsedecek bir şey yok : ) Göl güzel, internette bol bol fotoğraf ve yazı bulabilirsiniz : )

Gönül ister ki gölle ilgili fotoğraf paylaşayım. Fakat elimizde düzgün bir makine olmadığı için fotoğraflar biraz leş oldu : )

Salda Gölü

Salda Gölü

Salda’yı gerçekten çok beğendim ve bahar mevsiminde tekrar gitmek ve bu sefer kamp yapmak istiyorum. Dediğim gibi göl çevresinden yerleşim yerleri, kamp alanı gibi imkanlar mevcut. Yani kamp yaparken yakınınızda bir tesis, yerleşim, tuvalet, duş gibi şeyler olsun istiyorsanız, kamp alanını tercih edebilirsiniz. Onun dışında göl gayet büyük olduğu için gölün çevresini dolanıp, sakin ve tenha yerler bulup, kampınızı oralarda da yapabilirsiniz.

Veeeee…. Benim Salda Gölüne puanım 10 üzerinden 9 : ) Benim önerim: Kamp yapmayı, seyahat etmeyi, doğayı ve yeni yerler görmeyi seviyorsanız kesin gidin. 

Göle Ulaşım:  Burdur’un Yeşilova İlçesi’nde yer alıyor. İlçe merkezinden Salda’ya gitmek 4 km, yani 5 dk civarında sürüyor.  Konum için tıklayınız.

Salda Gölü Yorumlar: TripAdvisor

Salda Gölü Tanıtım Sitesi: SaldaGölü.com

Dipnot: Normalde gölde yüzmek yasakmış : ) Tabelada yazıyor ama yinede herkes giriyor. Ben söyleyeyim de benden çıksın : )

Salda Gölü

Başka gölleri de merak ediyorsanız Sülüklü Göl yazımıza da göz gezdirin: Sülüklü Göl Yazısı

 

Bu Yazıya Puan Verin!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]