Merhaba, bu sefer ki yazım biraz farklı olacak 🙂 Sizlere daha önce AliExpress’ten satın aldığım, şahsen kullandığım ve beğendiğim ürünleri yazacağım. Bir çoğu ufak tefek kamp ürünleri olmasına rağmen Türkiye pazarında çok yüksek fiyatlara satılıyorlar. Ben bugüne kadar AliExpress’ten aldığım kamp ürünlerinde bir sıkıntı yaşamadım. Umarım işinize yarar 🙂Aliexpress Kamp Malzemeleri

Silikon Kamp Tabağı

Ürün gayet kullanışlı ve rahat. Silikon tarzı plastik ürünlere karşı güveniniz yoksa, Dekathlon’un alüminyum tabağını öneririm. Ama silikon katlanabilir tabaklar kamp çantasında az yer tutma açısından avantajlı bir ürün.

Fiyat: 1,68 Dolar. Arada sırada kampanya ile 1,38 Dolar oluyor. Türkiye’de bu fiyata anca kargosunu ödeyebiliyoruz 🙂

 

 

 

 

 

Kamp Ocağı

Ürün kullanışlı ve güzel. Fiyat/Performans olarak çok iyi. Sadece uzuvları küçük olduğu için denge problemi olabiliyor. Büyük tencere kullanacaksanız ona göre dikkatli yerleştirdiğiniz sürece sorun olmaz.

Ürün fiyatı: 6.69 Dolar. İndirime giriyor genelde ve 5.22 Dolar oluyor.

Benzer Ürünler:

Mini kamp ocağı

Büyük kamp ocağı

 

 

 

 

 Kamp mutfağı

Kullanışlı ve rahat bir ürün. Bulaşık makinasında sorunsuzca yıkayabilirsiniz. Çatal ve kaşık rahat ama bırak kullanımı çok verimli değil. Yanına çantasıda geliyor. Menteşeleri sert ve sağlam. Bu yüzden hemen eskime ve gevşeme yapmıyor. Daha önce aldıklarımda bozulma ve paslanma sorunları yaşamıştım. Makinada yıkayınca paslanan ve 2-3 kullanımda gevşeyenler oldu. Ama bu üründe henüz bir sıkıntı yaşamadım.

Fiyat: 4,99 Dolar. İndirime giriyor sık sık ve 2.99 Dolar oluyor.

 

Kamp Yumurta

Çok açıklama gerektiren bir ürün değil. Ürün gayet sağlam. Menteşeler ve kilidi sağlam. Açarken bile zorlanıyorsunuz o yüzden yumurtalarınız gayet güvende. Plastiği sert ve güçlü. Yumurtaları güvenle taşıyabilirsiniz 🙂

Fiyat: 1.99 Dolar. İndirimde 1.89 Dolar.

Benzer Ürünler:

2’li, 6’lı ve 12’lisi

4’lüsü

 

 

 Kamp Tenceresi

Türkiye’de kamp tencereleri bana gereksiz şekilde pahalı geldiği için onu da AliExpress’ten aldım. Ama konu tencere olduğu için şüphelerim vardı. Fakat hiç sorun yaşamadım. Buradakilerden farkı yok. 2 adet ve küçük boyda tencereler fakat kamp için bana gayet yetiyor. Büyük olanda 2 kişilik makarnayı rahat rahat yapabiliyorsunuz. Küçük olanda da kahvaltı hazırlıyoruz. Makinada yıkayınca dış korumasında kuruma oldu. O yüzden elde yıkıyorum. Ayrıca içine metal kaşık, çatal sokmayın. Ürün kolay çizliyor ve koruması soyuluyor. Ürün alüminyumdur.

Fiyat: 10:86 dolar. Fakat genelde indirimde ve 8.47 Dolar.

Benzer Ürünler:

4’lü tencere seti

2’li tencere ve ölçek kapları seti

 

 

Çadır Işığı

Ürünün üç aydınlatma modu var. Parlak, soluk ve yanarlı dönerli 🙂

Üçüncü modu çadır içinde gereksiz ama ilk ikisi güzel işe yarıyor. Fiyat/Performans olarak çok güzel bir ürün. Tavsiye ederim 🙂

Ürün 1.99 Dolar ama genele indirimde ve 1.39 Dolar.

Yine dediğim gibi Türkiye’deki kargo ücreti tutarına ürün alıyorsunuz.

 

 

 

 

 

 

 

Mutfak Çakısı

Kullanışlı bir çakı fakat beni çok tatmin etmedi. Yemek konusunda ilk başta önerdiğim çatal, kaşık ve bıçak seti daha iyi. Çünkü bunun çatal, kaşığı daha küçük. Ayrıca ben makinada yıkayınca iç kısmında nemli kalan yerlerde paslanma yaptı. Ürün kötü değil fakat elde yıkama yapmayı öneririm. Birde diğerine oranla küçük olduğunu unutmamak lazım.

Fiyat: 7.73 Dolar. Fiyat olarak çok uygun değil. Ben indirimden 3 Dolara almıştım 🙂 Yine düşer belki.

 

 

 

 

 

Aliexpress Tripod“Tripod neden?” diyeceksiniz. Çünkü kampta güzel fotoğraflar çekmek istiyorsanız işe yarıyor. Küçük, sağlam ve ucuz bir ürün. Ben iki tane almıştım. Bir tanesine telefonu takmaya çalışırken fazla zorladım ve kırdım : ) Neyse ki iki tane var. Ürünün ayakları sağlam fakat kaya bölümünü fazla zorlamayın yoksa bana olan olur ve kırılır : )

Fiyat: Genelde indirimde ve 2.5 – 3 Dolar arasında.

 

 

 

 

 

 

Aliexpress lamba

Kafa lambası, kamp sırasında en çok işinize yarayacak ürünlerden biri. Hava kararınca çok rahat edeceksiniz. Burada iki ürün paylaşacağım. Bence ikiside güzel fakat ben kamp ortamında şarjı biterse vs. diye pilli olan ürünleri her zaman tercih ediyorum. Lambanın şarjı kolay kolay bitmez ama garantici olmakta fayda var. Çünkü her zaman yedek pilim var : )

Şarjlı kafa lambası : 8 Dolar

Hem şarjlı hem pilli kafa lambası : 7 Dolar

 

 

 

 

 

Aliexpress kamp malzemeleri

Kampa gitmişken arkadaşlarımızla şarap ve ateş başı keyfi yapmazsak olmaz : ) Ama bazen arada küçük şat kaçamaklarıda yapıyoruz ve o sırada hep imdadımıza bu küçük dostlar yetişiyor. Hem şirin hem kullanışlı.

Fiyatı : 2 Dolar

 

 

 

 

 

 

 

 

Kamp Bardağı

Şekil olarak her zaman tercihim emaye bardaktır. Fakat emaye bardak kullanışlı değil. Sıcak bir içecek koyduğunuz zaman büyük ihtimal dudağınızı eritir : ) O yüzden ya kuksa ya da bu tarz çelik bardaklara ihtiyacımız var. Bu bardak kullanışlı ve uygun. Üstelik çantanıza da asabiliyorsunuz.

Fiyat : 3 Dolar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu Yazıya Puan Verin!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]